Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Eurovíkendy Vídeň

 Vídeň je hlavní město Rakouska, které se se svými 1,6 miliony obyvatel rozkládá na řece Dunaj. Její historické centrum bylo v roce 2001 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Město je známé jako kolébka valčíků, jejichž nejslavnějším skladatelem je bezesporu Johan Strauss, ml. Na programu státní opery Volksoper jsou však i další skladatelé jako Mozart, Beethoven či Haydn. Nevídanou světovou popularitu si pak získala Vídeňská filharmonie se svými Novoročními koncerty, které se pořádají ve Zlatém sále Vídeňského spolku hudby. V roce 2006 byla filharmonikům dokonce udělena cena pro nejlepší orchestr Evropy. Vídeň svou architekturou často připomíná naši Prahu. Svůj největší rozmach zažila v době rozmachu Rakousko-Uherska, kdy žila ve Vídni také početná česká komunita. Ta však od roku 1918 postupně slábne.

Zajímavá místa a památky:

Schönbrunn – Císařský letní palác, který je doplněný přepychovou zahradou.
Stephansdom – Majestátní katedrála je dominantou města. Najdeme tu hned několik stavebních slohů od gotiky až po baroko.
Hofburg – Někdejší rezidence rakouského císaře. Dnes je sídlem rakouského spolkového prezidenta.
Karlskirche – Architektonický skvost postavený na příkaz krále Karla VI.
Mariahilfer Strasse – Nákupní ulice města. Najdete zde nepřeberné množství obchodů, kde koupíte skoro vše.
Prátr – Velký zábavní park, jehož největší atrakcí je obří ruské kolo.

 Jak do Vídně:

Vypravte se do Vídně na některý z Eurovíkendů. Jejich největší nabídku naleznete na eurovikendy.invia.cz.

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622