Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Eurovíkendy Soluň

Druhé největší město Řecké republiky Soluň, neboli Thessaloniki, leží v úpatí poloostrova Chalkidiki v Egejském moři. Má okolo 800 000 obyvatel. Západní oblast Soluně podlehla průmyslu, zatímco na východě si staví své vily střední a vyšší vrstvy obyvatelstva a utíkají sem od shonu pracovních dnů. Symbolem města je Bílá věž shlížející na ostatní zástavbu. Čtvrť Ano Poli připomíná tureckou nadvládu. Ulice plné zdobných domů obklopují nejstarší kostely ve městě – Osios David, St. Nicholas Orphanos a klášter Vlatades. Nejznámější trojlodní katedrála Aghios Demetrios připomíná život patrona Soluně svatého Demetria. V katakombách můžete navštívit kobku, ve které byl Demetrios vězněn. Tematicky zaměřená muzea, jako jsou Židovské muzeum Thessaloniki, Národní muzeum současného umění, Muzeum byzantské kultury, Soluňské archeologické muzeum, Muzeum kinematografie, Muzeum makedonského zápasu, Technologické muzeum nebo Muzeum sportu, vystavují exponáty ze všech různých oblastí. K archeologickým nalezištím přístupným návštěvníkům patří hřbitov Agia Paraskevi, Římský palác a hipodrom nebo rozvaliny původních hradeb. K odpočinku můžete využít zlatavé pláže Soluňského zálivu.

Zajímavá místa a památky:

Bílá věž - Najdete ji na městském nábřeží a je symbolem města od roku 1912, kdy Řecko získalo nezávislost.

Byzantské kostely v Soluni – Narazit na ně můžete prakticky po celé Soluni a také díky nim se město dostalo na seznam památek UNESCO.

Galeriův oblouk a Rotunda v Soluni – včetně nedaleké stavby nazývané jednoduše Rotunda jsou jedněmi z mála zachovaných památek z dob římské nadvlády nad Soluní.

Čtvrť Kastro a byzantské hradby v Soluni - Starobylá čtvrť Kastro, známá spíše jako Ano Poli, je jediná původní část Soluně, která zůstala zachována po ničivém požáru města v roce 1917.

 

Jak do Soluně

Město je možné navštívit v rámci některého z Eurovíkendů, který nabízí například největší tuzemský prodejce zájezdů Invia.cz na eurovikendy.invia.cz.

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622