Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Eurovíkendy Řím

Řím je hlavní město Itálie, město s pradávnou a vzrušující historií, Řím je Věčné město. Město Řím naleznete v regionu Campagna di Roma, asi 30 kilometrů od Tyrhénského moře. Celým městem protéká slavná řeka Tibera. Pokud se chystáte do Itálie, Řím si určitě nenechte ujít. Ne nadarmo se říká, že pokud jednou poznáte Řím, již navždy se do něj zamilujete.

Zajímavá místa a památky:

Pantheon - jedna z nejvýznamnějších památek Říma a celé Itálie vůbec. Tento chrám je dodnes nejvelkolepějším svědectvím antického stavitelství v Římě. Kupole o průměru 43,3 metrů je největší na světě. Je to chrám zasvěcený všem bohům. Patří k nejvýznamnějším a nejzachovalejším antickým chrámům.

Koloseum - jedna z nejslavnějších staveb na světě. Zbytky obrovského amfiteátru, které stojí přímo uprostřed Říma. V současnosti je to architektonická dominanta města. V roce 2007 bylo Koloseum zařazeno mezi Sedm divů světa.

Forum Romanum - V dobách antických bylo Forum Romanum centrem veškerého dění. Bylo zde situováno mnoho chrámů, bazilik, trhů. V současně době naleznete na Foru Romanu ruiny památek pocházejících převážně z doby starověkého Říma.

Bazilika svatého Petra - Uvnitř baziliky se na stěnách lodi nacházejí medailony všech oficiálně uznaných papežů od Svatého Petra až po současnost. Z kopule chrámu je krásný výhled na celé město. Zcela jedinečný zážitek je také návštěva Sixtinské kaple.

Fontana di Trevi - Nejslavnější fontána na světě, úžasné umělecké dílo s barokním sousoším, které představuje boha moří Oceana.

Španělské schody - Úžasný architektonický úkaz, nejznámější římské schodiště.

Jak do Říma

Využijte možnosti některého z Eurovíkendů. Jejich nejširší nabídku za nejvýhodnější ceny naleznete na eurovikendy.invia.cz.

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622