Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Eurovíkendy Madrid

Madrid je hlavním městem Španělska a leží téměř v samotném středu země. Jeho obyvatelstvo čítá přibližně 3 miliony obyvatel. Město tvoří veliká kruhová náměstí, historické stavby, ale i moderní budovy, které vůči starším částem města působí vyloženě hypermoderně. Celé město pak pulzuje temperamentní atmosférou moderní metropole s bohatým nočním životem. Kromě památek je Madrid rovněž městem fotbalu. Dva nejznámější místní fotbalové týmy jsou Real Madrid a Atlético Madrid.

Zajímavá místa a památky:

Palacio Real – Královský palác nacházející se na západním okraji historického centra. Je asi desetkrát větší než Buckinghamský palác. Juan Carlos I. tuto stavbu dnes používá pouze k reprezentativním účelům. Palác byl postaven na místě původního Maurského paláce Mayrit, který však v roce 1734 podlehl požáru.
Museo del Prado
– Obrazárna, která nabízí ke shlédnutí více než 6 000 uměleckých děl.
Plaza de Espańa – Náměstí obdélníkového tvaru, na kterém se nachází pomník slavného spisovatele Miguela de Cervantese včetně jeho nejslavnějších románových postav – Dona Quijota a Sancha Panzy.
Plaza Mayor – Historické náměstí, které bylo dříve místem poprav hříšníků nebo býčích zápasů.
Museo Arqueológico Nacional – Je zde ke shlédnutí velké množství exponátů již od prvopočátku lidstva.

Jak do Madridu

Madrid je možno poznat v rámci Eurovíkendu. Největší online prodejce zájezdů Invia.cz nabízí Eurovíkendy na eurovikendy.invia.cz. Ceny se pohybují již od 8 500 Kč + taxy.

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622