Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Eurovíkendy Istanbul

Proslulé město rozkládající se na dvou kontinentech – Evropě a Asii. Oba kontinenty od sebe odděluje Bosporská úžina. V historii je Istanbul zapsán i pod dalšími jmény jako Konstantinopol, Byzantion či Cařihrad. Většina památek se nachází na Evropské části města a pochází ještě z dob Římské říše. Nyní je město známé hlavně jako střet dvou zcela rozdílných kultur a nabízí proto mnohé rozmanitosti. Kromě své bohaté historie je pak proslulý především svými tržišti, kvůli kterým sem jezdí na nákupy lidé z celého světa. Nikde se totiž nenakupuje a nesmlouvá tak dobře jako tady.

Památky a další zajímavá místa:

Hagia Sofia – Nejznámější symbol světa, chrám na Zlatém rohu. Dnes je v něm muzeum.
Konstantinův sloup – Nejstarší stavební dílo ve městě, které bylo postaveno v roce 330 při příležitosti povýšení Konstantinopole na hlavní město Římské říše.
Sulejmanova mešita – Je díky své poloze na kopci jednou z dominant města. Její součástí jsou čtyři minarety a 10 balkónů.
Palác Topkapi – Sloužil až do roku 1839 jako rezidence sultánům.
Palác Dolmahabce – Reprezentační empírový palác, kam se uchýlil sultán v roce 1855.
Modrá mešita – Největší mešita ve městě, která má jako jediná šest minaretů.
Velký bazar – Známý trh, který zahrnuje více než 4000 malých krámků se zbožím všeho druhu.

Jak do Istanbulu

Do Istanbulu můžete vyrazit na pár dní formou Eurovíkendu. Jejich největší nabídku naleznete na eurovikendy.invia.cz. Ceny se pohybují od 4 000 Kč + taxy.

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622