Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Eurovíkendy Helsinky

Helsinky jsou hlavním a zároveň největším městem Finska. Město bylo založeno v roce 1550 a žije zde přibližně 565 tisíc obyvatel. Vzhledem k tomu, že se jeho centrum nachází na malém poloostrovu při pobřeží Finského zálivu, jedná se rovněž o nejdůležitější přístav v zemi. Jádro města je postaveno v empírovém stylu a zbytek města převážně v neorenesančním a neoklasicistním slohu. Helsinky nabízí bohatý kulturní život. Kromě klasických kaváren a nočních barů zde naleznete také několik „českých“ hospůdek a jeden bar příhodně pojmenovaný Zetor. V květnu 2007 se zde konalo finále pěvecké soutěže Eurovize.

Zajímavá místa a památky:

Suomenlinna – Bývalá námořní pevnost patří mezi největší turistické atrakce a dokonce je zařazena na seznamu památek UNESCO.
Senaatintori – Mohutná bílá evangelická katedrála.
Chrám zesnutí Panny Marie – Byl postaven pravoslavnou církví jako reakce na Senaatintori. Leží nedaleko od své konkurence.
Nuuksio – Finský národní park, který je plný jezer, skal, lesů a jiných přírodních krás. Je snadno přípustný v rámci městské hromadné dopravy.
Linnanmäki – Obrovský místní zábavní park, ve kterém se nachází hned několik horských drah.
Národní opera – Nalézá se nyní v nové budově pocházející z 90. let minulého století.

Jak do Helsinek:

Využijte možnosti některého z Eurovíkendů. Jejich nejširší nabídku za nejvýhodnější ceny naleznete na eurovikendy.invia.cz.

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622