Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Eurovíkendy Budapešť

Budapešť je hlavní město Maďarska, které vzniklo v roce 1873 sloučením tří do té doby samostatných částí (Budín, Starý Budín, Pešť). Rozkládá se na obou březích Dunaje a čítá 1,7 milionu obyvatel. Za posledních 100 let se z Budapešti stala prosperující a expandující metropole, která směle soupeří s Vídní. K největší výstavbě došlo v roce 1896, kdy se slavilo tisící výročí záboru země. Nejmarkantnější nárůst budov a staveb pak zaznamenala čtvrť Pešť, jejíž počet obyvatel se v průběhu 19. století zdvacetinásobil. K dispozici je i bohatý kulturní život, ve městě se nalézá na 47 divadel, přes 60 muzeí, dvě opery, 16 koncertních síní a 7 amfiteátrů. Turisté sem kromě úchvatných památek a pohledu na jedinečné panorama cestují okusit cikánskou hudbu, pikantní jídla, tokajské víno a čardáš.

Zajímavá místa a památky:

Královský palác – Dominanta města mohutně se tyčící nad řekou.
Parlament – Sto let stará budova se chlubí 700 místnostmi a na její výzdobě se podíleli ti nejvěhlasnější umělci v zemi.
Náměstí hrdinů – Zbudované v roce 1896 na počest nejvýznamnějších osobností maďarských dějin.
Bazilika sv. Štěpána – Kostel zasvěcený prvnímu maďarskému křesťanskému králi.
Váci Utca – Nejznámější a turisty nejnavštěvovanější ulice ve městě. Známá pro příjemné příležitosti k posezení a vytříbenou architekturu.

Jak do Budapešti:

Poznejte Budapešť v rámci některého Eurovíkendu. Zájezdy tohoto typu nabízí největší český prodejce zájezdů Invia.cz na eurovikendy.invia.cz. Cena se pohybuje od 6 000 Kč + taxy.

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622