Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Eurovíkendy Berlín

Berlín se stal po sjednocení v roce 1991 hlavním městem Německa. Rozkládá se na severovýchodě země a žije v něm téměř tři a půl milionu obyvatel. Metropole se vyznačuje velkým počtem jak kulturních, tak vědeckých zařízení, z nichž mnohá dosáhla mezinárodního věhlasu. Tato kulturní pestrost a tolerance pochází ještě z dob Západního Berlína, kdy se ve městě razilo heslo „Pro každého něco“. Mezi nejznámější každoroční kulturní události patří bezesporu hudební techno-festival Love Parade. Při letním Karnevalu kultur pak městem prochází mohutný průvod, kdy se během tří dnů prezentují téměř všechny národnosti v Berlíně žijící. Pokud preferujete spíše konzervativnější zábavu, jsou vám k dispozici různé formy kabaretů a výběr ze tří oper - Staatsoper, Deutsche Oper, Komische Oper.

Zajímavá místa a památky:

Egyptské muzeum – Pyšní se vlastnictvím originálu sošky Nofrete.
Říšský sněm – Sídlo německé legislativy.
Braniborská brána – Symbol Berlína. Během existence Berlínské zdi stála brána na hranici a nesměla být navštěvována.
Checkpoint Charlie – Nejznámější hraniční přechod rozděleného Berlína.
East Side Gallery – Poslední souvislý kousek pozůstatku Berlínské zdi.
Kurfürstendamm – Známá ulice nákupů.
Unter den Linden – Právě tato světoznámá třída byla v období Berlínské zdi rozdělena na východní a západní polovinu.
Karl-Marx-Allee – Nachází se v bývalém Východním Berlíně. Připomíná reklamu na socialismus.

Jak do Berlína:

Jeden z nejefektivnějších způsobů, jak město poznat, je využít některý z Eurovíkendů. Největší nabídku zájezdů tohoto typu naleznete na eurovikendy.invia.cz. Ceny se pohybují od xxx Kč.

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622