Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Eurovíkendy Benátky

Benátky neboli Venezia se nacházejí na severu Itálie a jsou hlavním městem oblasti Benátsko. Toto dóžecí město má asi 270 tisíc obyvatel a je vybudováno na laguně poseté 118 malými ostrůvky. Místo hlavních ulic zde najdete asi 100 kanálů, které spojuje přes 400 mostů. Více než 15 000 místních domů pak stojí na dubových kůlech zaražených do moře. Město zažilo svůj největší rozmach po rozpadu západořímské říše, kdy se stalo rozhodujícím mocenským centrem. Díky své výhodné poloze zajišťovalo veškerý obchod s Orientem a mělo prakticky monopolní postavení. Vysoké politické ambice města vedly k útokům proti Cařihradu. Po jeho pádu do rukou Arabů však padly jako mocnost i Benátky, protože jim Arabové odřízli cestu od Indie a Číny. Dopravu po městě zařizují především romantické gondoly (přibližně 500), které slouží pro účely zejména turistům. 

Zajímavá místa a památky:

Ponte di Rialto – Jeden z nejznámějších mostů ve tvaru oblouku, zajímavý pro své dvě řady obchodů.
Kostel sv. Marka – Známá stavba z roku 1063 stojící na náměstí sv. Marka.
Dóžecí palác – Jedinečná budova plná protikladů pocházející z 12. – 15. století.
Sansovino – Knihovna postavená v renesančním stylu.
Kostel sv. Marie della Salute – Významný kostel postavený v barokním stylu.
Kostel sv. Zachariáše – Je místem odpočinku osmi dóžat.

Jak do Benátek

Nejlépe lze Benátky poznat, pokud si koupíte některý ze zájezdů ve formě Eurovíkendu. Nejvíce zájezdů tohoto typu naleznete na eurovikendy.invia.cz. Ceny se pohybují již od 1 690 Kč.

 

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622