Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Eurovíkendy Athény

Athény jsou hlavním městem antického Řecka. Rozkládají se na poloostrově Attika a čítají něco kolem 3,5 milionu obyvatel. Právě antická historie láká do města tolik turistů, z nichž plyne většina příjmů města. Protože ale nejen památkami je člověk živ, nabízí město také rozmanitý noční život. Pobavit se můžete například ve více než 140 divadlech, čímž Athény překonávají i třikrát početnější Londýn. A protože Athény odjakživa uctívaly zejména Dionýsa (boha vína, veselí a plodnosti), najdete zde také mnoho restaurací, barů, diskoték a dalších zařízení poskytujících radosti života. Athény jsou rovněž kolébkou Olympyjských her, jejichž hostitelem byly zatím dvakrát a to v letech 1896 a 2004. 

Zajímavá místa a památky:

Akropolis – Staré město tvoří dominantu Athén a je jejich největším symbolem.
Athénská Agora – Centrum starých i dnešních Athén. Stávaly zde chrámy, administrativní budovy i soudy.
Dionýsovo divadlo – Je nejstarší divadlo na světě. Odehrály se zde premiéry her Aischylových, Aristofanových, Euripidových a Sofoklových.
Hadriánův oblouk – Brána stará více než 1 900 let. Dal ji postavit císař Hadrián, když se rozhodl rozšířit město o jednu čtvrť.
Olympeion – Největší dochovaný chrám v Řecku, ačkoli z původních 140 se dochovalo pouze 15 korintských sloupů.
Park Zappion – Klasicistní budova, ve které se pořádají výstavy a kongresy. Během olympijských her zde bylo zřízeno tiskové centrum.

Jak do Athén

Vydejte se do Athén na Eurovíkend, během kterého si budete moci celé město důkladně prohlédnout. Největší nabídku Eurovíkendů naleznete na eurovikendy.invia.cz. Ceny se pohybují od 10 000 Kč + taxy.

 

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622